ZŠ Postřelmov
ZŠ Postřelmov

Testování žáků

Podrobné informace k antigennímu testování žáků od 12.4.2021

Na základě mimořádného opatření MZ (které si můžete přečíst zde) se prezenční výuky ve škole od 12. 4. 2021 mohou zúčastnit jen ti žáci, kteří podstoupí 2 x týdně antigenní neinvazivní test. (Žáci, kteří testování odmítnou, zůstávají doma, jejich absence bude omluvená. Škola jim ale nebude zajišťovat distanční výuku, poskytne jim jen přiměřenou formu studijní podpory, podobně, jako když jsou nemocní).

-  testování se netýká prezenčně vzdělávaných žáků navštěvujících školu za účelem individuální konzultace (žáci 9.A – příprava na přijímací zkoušky, nebo konzultace žáků s asistentkami pedagoga).

-  testování se neprovádí u žáků, kteří absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí žák prokazatelně doložit.

Testovat se bude tzv. samoodběrem pomocí neinvazivních testů. Stěr není prováděn z nosohltanu (jako u PCR testů) ale jen z kraje nosu, takže vůbec nebolí a není třeba se toho bát.

Na samotný postup testování se můžete podívat na videu zde.

Testovat se bude každé pondělí a čtvrtek níže uvedeným způsobem:

Třídy 1.A + 2.A + 3.A:

- žáci, kteří chodí do ranní družiny se otestují ve svém oddělení školní družiny a zůstanou tam s paní vychovatelkou až do cca 8:30 (než se otestují jejich spolužáci ve třídě) a teprve pak se vrátí do své třídy.

- nedružinoví žáci se otestují ve své kmenové třídě (část žáků 1. A případně ještě ve třídě 3.A) první vyučovací hodinu.

Třída 4.A:

- budou-li nějací žáci přihlášení do ranní družiny, otestují se tam (III. oddělení ŠD bude ráno ve třídě 3.A) a v družině zůstanou s paní vychovatelkou až do cca 8:30 (než se otestují jejich spolužáci ve třídě) a teprve pak se vrátí z družiny do své třídy.

Protože se jedná o velmi početnou třídu, všichni nedružinoví žáci se rozdělí na 2 skupiny a obě se otestují první vyučovací hodinu:

- 1. skupina se otestuje v učebně 5.A  a zůstane tam až do cca 8:30 (než se otestují jejich spolužáci ve třídě) a teprve pak se do své třídy vrátí.

- 2. skupina se otestuje ve své kmenové třídě.

Třídy 5.A + 5.B:

- žáci každé třídy se otestují ve své kmenové učebně.

Pokud žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale přijde do školy později, provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu.

Pokud žák v den testování ve škole vůbec nebude, musí se otestovat první den své přítomnosti ihned po příchodu do školy. 

V případě pozitivního výsledku testu bude pozitivně testovaný izolován od ostatních a škola bude kontaktovat zákonné zástupce s požadavkem na vyzvednutí dítěte ze školy. Objeví-li se pozitivní test ve skupině testovaných v pondělí, ostatní žáci mohou pokračovat ve výuce.

V případě, že se pozitivní test objeví ve skupině testovaných ve čtvrtek, škola bude kontaktovat zákonné zástupce všech žáků, kteří byli s pozitivně testovaným v kontaktu v rámci vyučování (vč. školní družiny) v některý z předchozích 2 dnů s požadavkem na vyzvednutí dětí ze školy (pozitivně testovaný bude izolovaný zvlášť od negativně testovaných a tito budou izolováni od všech ostatních žáků školy).

Všichni žáci, kteří s pozitivně testovaným přišli v uplynulých 2 dnech do kontaktu, budou muset jít do karantény.

Přehledné grafické schéma všech variant, které po testování mohou nastat, najdete zde.

Škola vydá pozitivně testovanému žákovi (nebo jeho zákonnému zástupci) potvrzení o tom, že byl pozitivně testován. Zákonný zástupce žáka je pak povinen informovat o pozitivním testu poskytovatele zdravotních služeb v oboru všeobecného praktického lékařství nebo praktického lékařství pro děti a dorost a ten je povinen rozhodnout o indikaci konfirmačního vyšetření metodou RT-PCR a vyplnit elektronickou žádanku k tomuto vyšetření.

Objednat své dítě na PCR vyšetření (PCR TEST s indikací od praktického lékaře) ale už musí každý rodič sám. Do šumperské nemocnice se můžete na testování objednat zde.

Spoustu dalších informací k testování, které by Vás mohly zajímat, najdete zde.

Datum vložení: 9. 4. 2021 16:48
Datum poslední aktualizace: 9. 4. 2021 16:59
Autor: Mgr. Michal Malík

O škole

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Zvonění

1. hodina 08:00-08:45
2. hodina 08:55-09:40
3. hodina 10:00-10:45
4. hodina 10:55-11:40
5. hodina 11:50-12:35
6. hodina 12:45-13:30
7. hodina 13:35-14:15
8. hodina 14:25-15:05

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Předpověď počasí

Počasí dnes:

15. 5. 2021

bourka

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Svátek a výročí

Svátek má Žofie

Sponzoři

Partneři